Imunita je pro naše tělo velmi stěžejní, protože nás chrání a bojuje s cizími nežádoucími mikroorganismy. V tomhle článku se podíváme na snadné tipy, kterými naši imunitu posílit.

Pravidelně konzumujte ovoce a zeleninu

Ovoce a zelenina obsahuje vysoký podíl vitamínu C, který je pro naši imunitu velmi potřebný. Tělo si přitom nedokáže vytvářet příliš vysokou zásobu tohoto vitamínu, a právě proto bychom ho do těla měli přijímat pravidelně.

Blahodárné bylinky

Bylinky jsou skvělým zdrojem vitamínů a minerálních látek podporujících imunitu. Pro dostatečný účinek bylinky různě kombinujte a střídejte. Můžete je používat například jako čaje, koření, nebo přísadu do koupele.

Sport a pohyb

Pravidelným pohybem a sportem udržujeme naše tělo jak ve fyzické tak i v psychické kondici, a tím posilujeme naši imunitu. Vhodné jsou sporty, při kterých běháme a protahujeme celé tělo. Například samotné běhání, fotbal, bruslení ale i plavání jsou skvělým příkladem. Tělo sportem zbytečně nepřetěžujte a soustřeďte se zejména na dodržování pravidelnosti pohybu. Pravidelným sportováním se také zbavujeme přebytečného tuku v našem těle, což vede k jeho lepšímu fungování. Vedlejším účinkem při sportu je dobrá nálada, kterou způsobuje vyplavování různých látek do našeho krevního oběhu a jejich následné působení.

Otužování

Otužování je také funkční metoda, jak posílit imunitu a bránit se před běžným onemocněním. Nejprve si ale nastudujte, jak se zdravě otužovat a nevystavit se špatným postupem nějakému riziku. Na začátku je dobré začít zvolna a vždy s rozvahou. Při sprchování zkuste trošku ubrat na teplotě vody, než jste běžně zvyklí. Nejprve nastavte teplotu, jakou byste běžně zvolili, a pak teplotní páčku trošku posuňte ke studené. Až si na vodu zvyknete, můžete na teplotě zase trochu ubrat. Časem zjistíte, že se sprchujete v daleko studenější vodě, než původně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rýsování svalů - dieta a trénink

So Čvn 29 , 2019
Dieta Výživa a trénink při rýsování svalů – je to jeden celostný systém, který vám pomůže získat dokonalé tělo. Výživa při rýsování svalů je v […]
trenink a dieta na rysovani