6 tipů, jak jednoduše detoxikovat organismus

Nejste spokojení s tím, jak vypadáte? Chcete si pořádně pročistit organismus a zbavit ho škodlivin? Jste na správné adrese. Zde je 6 tipů, jak dosáhnout čistého a zdravého těla. 

1. Jste to, co pijete

Vysoká spotřeba sycených nápojů je jednou z nejškodlivějších věcí, které můžete udělat pro váš organismus. Dietní nápoje jsou plné nebezpečných přísad, jako je fruktózový sirup nebo aspartam, které mohou dlouhodobě poškodit vaše zdraví. Lidé, kteří je pravidelně pijí, mají mnohem větší nadváhu, nemluvě o depresích, bolesti hlavy a výkyvech nálad.

Udělejte si ochucenou vodu s medem a limetkou. Pokud potřebujete hodně energie v časných ranních hodinách, dejte si šálek horké vody s citronem. Citronová voda vám nastartuje váš metabolismus a připraví trávicí systém na celý den.

2. Vyberte si biopotraviny

Proč myslíte, že se čím dál víc a víc lidí rozhodlo nakupovat a konzumovat biopotraviny? Organické potraviny, i když jsou dražší, jsou bohaté na chuť, mají vyšší nutriční hodnoty a méně pesticidů než ty běžné. Vzhledem k tomu, že např. jablka přichází do styku se 48 různými chemickými látkami, je nám velmi dobře jasné, proč je nejlepší jíst biopotraviny.

3. Pijte šťávy

Vyzkoušejte pít ovocné nebo zeleninové šťávy po dobu několika dní, nebo po dobu jednoho týdne. Tím se velmi dobře a rychle vaše tělo vyčistí, což mu pomůže lépe strávit těžké potraviny.

4. Vyzkoušejte syrové potraviny

Jíst syrové potraviny je jedním z nejlepších způsobů, jak detoxikovat tělo. Syrové pokrmy jsou lépe stravitelné a jsou skvělým způsobem, jak vypudit toxiny.

Při vaření jsou zničeny enzymatické inhibitory, čímž se eliminuje schopnost potraviny správně trávit. Z toho důvodu je dobré čas od času do vaší stravy přidávat i syrové potraviny, které opravdu prospějí vašemu zdraví.

5. Jezte čistě

Když začínáte vaši detoxikační cestu, ujistěte se, že se stravujete čistými, jednoduchými potravinami. Může se jednat např. o artyčoky, chřest, avokádo, červenou řepu, brokolici, zelí, česnek, zázvor, grapefruit, jarní cibuli, zelený čaj, zelí, citrón, olivový olej, kurkumu, řeřichu a koriandr. Pokud nevíte, jak je zařadit do vašeho jídelníčku, zkuste z nich vytvořit osvěžující salát nebo šťávu.

6. Zvyšte tepovou frekvenci

Pocení je nejlepší způsob, jak se vaše tělo zbaví všech špatných toxinů. Když cvičíte, zároveň tím detoxikujete váš organismus, eliminujete škodlivosti, a dochází i k lepšímu průtoku krve.  Najděte si aktivity, které vás budou bavit, zkuste třeba zumbu, jógu, nebo běžte na procházku.