Chcete zhubnout, ale nedaří se vám? Možná za tím stojí tyto chyby!

Chcete zhubnout, ale nedaří se vám? Možná za tím stojí tyto chyby!

Snad každá žena by na svém těle našla minimálně jeden nedostatek. Pro některou je to povolenější bříško, pro jinou zase větší zadeček, další trápí rozkydlá stehna. Zkrátka každá máme to svoje.

Možná i vy chcete zhubnout. Snažíte se třeba už několik týdnů, ale výsledky se zkrátka ještě nedostavily. Ještě než začnete propadat panice, nebo svou snahu vzdáte, přečtěte si náš dnešní článek. Seznámíme vás v něm s nejčastějšími chybami, kterých se my ženy dopouštíme při hubnutí. Možná některá z nich stojí i za vašimi neúspěšnými pokusy.

Chyba číslo 1: sama sobě podkopáváte nohy

Věřte tomu nebo ne, ale psychika dokáže při hubnutí opravdové divy. Pokud si to již na samotném začátku dobře nesrovnáte v hlavě, pak je velice pravděpodobné, že se vaše snaha mine s účinkem.

Základem hubnutí je tedy důvěra v sebe sama, s čímž má ale mnoho žen problémy. Zkrátka sami sobě nevěří a jsou přesvědčené, že se jim to nepovede – a s tímto přesvědčením do samotného hubnutí vstupují.

Pokud i vy sami sebe přesvědčujete, že se vám stejně nepodaří zhubnout, že to nedokážete a že je to zbytečně vynaložený čas, pak sami sebe připravujete o výsledky, kterých byste si přáli dosáhnout. Místo toho se naučíte sami sebe podpořit a důvěřovat si, protože nikdo jiný to za vás neudělá.

Chyba číslo 2: sázíte na všeobecné rady

Hubnutí je naprosto individuální věc, která se nemůže řídit všeobecnými tipy a radami, kterých je všude na internetu spousta. Každá z nás zkrátka musí najít pro sebe tu správnou cestičku, která se může úplně lišit od těch, kterými se vydávají naše kamarádky nebo kolegyně z práce.

Že se vaší sousedce podařilo zhubnout za pomoci určité diety, ještě neznamená, že vám se to podaří zrovna tak. Na každého totiž funguje něco jiného.

Pokud chcete zhubnout, nespoléhejte se na rady a tipy těch ostatních, protože jim to možná zafungovalo, jenže u vás to zafungovat tak úplně nemusí. Místo toho poslouchejte své tělo a najděte Pro sebe tu správnou cestu, která vás dovede až do zdárného cíle.

Chyba číslo 3: nevíte jaký je váš bazální metabolismus

Znalost svého bazálního metabolismu je pro hubnutí naprosto klíčová. Pokud ani vy nemáte o tomto pojmu sebemenší tušení, pak pravděpodobně vůbec netušíte, kolik jídla musíte přijímat jen pro pokrytí základních životních funkcí. Podle výživových poradců je znalost bazálního metabolismu naprosto základní a každý, kdo se snaží zhubnout, by měl znát svou hodnotu.

Správné určení bazálního metabolismu vám pomůže nastavit takové množství jídla, které nejenže zajistí všechny důležité životní funkce, ale zároveň se postará o to, že vašemu tělu nebude nic chybět a to si tak nebude mít tendence ukládat tuky.