Koronavirus… nejvíce vyhledávané téma, v rádiích neuslyšíte téměř jiné zprávy, jinak tomu není ani v televizních novinách či na internetu.

Lidé se začínají bát a někteří dokonce začínají panikařit. Jak se ubránit koronaviru a zajistit si tak zdraví a přežití toho všeho šílenství? To si vše řekneme v dnešním článku.

V první řadě bych ráda uvedla, že nejsem žádný doktor ani odborník na viry, proto se následující doporučení budou týkat především všeobecných doporučení a tipů na zvýšení imunity, která nám právě pomůže se koronaviru ubránit.

Hygiena

Na hygienu byste měli myslet i bez výskytu koronaviru. Avšak teď bychom měli myslet na hygienu ještě více.

Myslete na to, noste s sebou dezinfekci a po navštívení veřejných míst ji použijte. Myjte si ruce vždy při příchodu domů, ať už se jedná jen o krátkou procházku z nákupu či příchod z práce. Dezinfekce a mytí rukou nebude nikdy na škodu, proto je lepší to někdy přehánět než zapomínat.

Dostatek tekutin

Doporučuje se také mít dostatek tekutin a pít vlažné čaje. Tento vir špatně snáší vlhko, proto dostatečný příjem vody může pomoci.

Pitný režim je opět důležitý i bez výskytu virů, proto vám toto opatření může pomoci naučit se a zvyknout si pít více vody a tím si zlepšit i celkové zdraví.

Mějte u sebe stále láhev čisté vody, kterou můžete dochutit například citronem a dělejte si často bylinkové či zelené čaje a podpořte tak své tělo a zdraví!

Zinek

Minerály jsou pro naše tělo důležité, zinek je poté doporučovaný hlavně při boji s jakýmkoliv virem stejně i s koronavirem. Zinek najdeme například v mase, ve vejcích, v některé zelenině a v ústřicích.

Můžete také podpořit své tělo a zdraví a zařadit doplňky stravy obsahující zinek.

Vitamín C a ostatní vitamíny a minerály

Vitamín C je důležitý právě pro naši imunitu. Můžete ho opět čerpat ze zeleniny či ovoce, ale pro nedostatečnou kvalitu potravin v obchodech je důležité také jeho suplementace prostřednictvím doplňků stravy. Vybírejte kvalitní vitamíny a minerály s vysokou vstřebatelností.

Nejen vitamín C, ale také ostatní vitamíny a minerály pomáhají s naší imunitou a také zdravím, proto je důležitý jejich příjem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Správný dech zlepší výkon

Pá Kvě 29 , 2020
Správný dech je klíčovým pro lepší sportovní výsledky a může výrazně zlepšit fyzický výkon. Dýcháme automaticky, a proto neklademe dostatečný důraz na techniku dechu. Buňky […]
dýchaní