Osobní trenér

osobni trener
V případě úplných začátečníků nebývá najmutí osobního trenéra vůbec špatné rozhodnutí. Musíte si ovšem správně vybrat. Ostřílení cvičenci, kteří mají své trenéry vám jistě řeknou, že jsou to otravní lidé, kteří na vás budou jen neustále křičet a brát si za to honorář. Ale měli byste také vědět, že z těch lidí dokázali udělat někoho jiného.

Cílem cvičení by mělo být, abyste se ve finále cítili dobře ve svém vlastním těle. Trenér vám k tomu pomůže a bude stát při vás. Nebude vás ovšem hlídat neustále, proto pokud vám vystaví třeba jídelníček, dodržujte ho. Jestli vás doma něco nutí jíst něco jiného, myslete na to, že je to špatně. Pokud to nepomůže, tak alespoň myslete na peníze, které vás to vše stálo.

Proč si najmout trenéra

Začátečníci se cítí v posilovnách nejistě. Mají pocit, že na ně každý kouká, co dělají. Přitom to tak vůbec není. Lidé si chodí do posilovny zacvičit, na okukovat ostatní. Pokud s vámi přijde trenér, budete se cítit více sebejistě. Součástí kvalifikace každého trenéra, pokud tedy necvičíte jen s kamarádem, který ví, jak má cvičit, jsou základy anatomie. Má tedy přehled o tom, jaká část těla kdy zabírá. Vyvaruje se tak i cvikům, které nemůžete dělat ze zdravotních důvodů. Nebo vám naopak přesně poradí, jak jednotlivé partie zatížit tak, aby jste zdravotní komplikace pokořili.

Jak vybrat správného trenéra

Některá fitness centra mají smlouvu s vlastními trenéry, kteří jsou prověření. Může vám být tedy na přání přidělen. Pokud tomu tak není, zkuste se zeptat kamarádů nebo na recepci fitness center, zda nemají kontakt. Do posiloven dochází spousta trenérů, kteří mají vlastní klienty. Někdy se stává, že výběr toho pravého trenéra zabere chvilku času, protože ti, kteří jsou vám doporučeni, vám nevyhovují. Ženy třeba více ocení trenérku, mají pocit, že jim více rozumí.

Ceny

Ceny bývají většinou za odvedené hodiny. Platí se buď několik lekcí najednou nebo jednotlivě. U každého se trenéra se to ovšem liší. Nedá se tak stanovit přesná taxa. Také se budou ceny lišit podle města, ve kterém si trenéra hledáte.