Léto se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a nás čekají dny plné šera a deště, které na většinu lidí působí dost depresivně. Je to dáno tím, že sluneční světlo je pro nás důležitou složkou, něco jako přírodní antidepresivum. Ultrafialové záření má jednu výhodu, a to tu, že ze slunce uvolňuje endorfiny, které vyvolávají hormony „štěstí“. Takže podzimní deprese a jak se vyhnout patologickému smutku čtěte dál..

Jak se s tímto období ale vypořádat? Poradíme vám několik tipů, jak zůstat v dobré náladě a kondici i přes toto ne moc oblíbené období.

1. Splňte si základní potřeby

Nejdůležitějším, jak přežít podzimní depresi je, dodržovat základní potřeby člověka. Pokud je to možné, věnujte spánku alespoň 7 až 8 hodin denně, neodbývejte stravu, dejte si záležet, aby byla co nejpestřejší a plná bílkovin a vitamínů, dodržujte pitný režim a zkuste se vyhnout alkoholu, který pochmurnou náladu podporuje.

2. Chce to plán

Abyste udržely krok a váš rytmus života vás nedovedl k šílenství, vytvořte si plán, který vás provede celým zimním obdobím. Sepište si, v kolik hodin jdete do práce, kdy se vrátíte, vymezte si čas pro sebe i pro setkání s přáteli.

3. Zacvičte si

Je dobré být v pohybu i přes to, že letní dny skončily. Pravidelným cvičením a fyzickou aktivitou lidské tělo pak lépe reaguje na různé změny. Odměnou vám bude spousta energie, dobrá a veselá nálada, skvělá fyzička a v neposlední řadě dokonalá postava.

4. Věnujte čas sami sobě

Pokud špatně snášíte podzimní dny, věnujte pozornost sami sobě. Je potřeba, abyste určili, zda deprese jsou zvladatelné, nebo naopak. Nebojte se požádat o pomoc, přítele, kamarádku nebo dokonce můžete vyhledat i odbornou pomoc, která je v dnešní době velmi vyhledávaná.

5. Obklopte se barvami

Zimní měsíce jsou plny šedých barev, které v nás evokují pochmurnou náladu. Proto se obklopte veselými a živými barvami. Jak? To už je na vás, klidně vymalujte byt, pořiďte si barevné doplňky, přidejte do bytu světlo nebo vyměňte šedé kabáty za ty barevné.

6. Nezavírejte se doma

Všimli jste si, že v letní dny se doma moc neohřejete, ale v ty zimní byste nejraději nevystrčili ze dveří nos? Nepodléhejte tomu, vydejte se ven, běžte na procházku, objevujte s přáteli nové kavárny, bary nebo pořádejte večery plné zábavních her a filmů. Dělejte cokoliv, hlavně ve společnosti svých blízkých a přátel.

podzimní deprese

Věříme, že vám naše tipy na zvládnutí podzimních depresí alespoň trochu pomohou. Máte své osvědčené rady? Jak trávíte vy váš volný čas v zimě?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vitamín A - Bojovník proti chorobám a infekcím

Ne Srp 25 , 2019
Vitamín A je obecný termín pro skupinu látek rozpustných v tucích, které se nacházejí v potravinách živočišného i rostlinného původu. Mezi jeho nejvýznamnější zdroje patří […]
vitamín a