Potraviny, které zrychlí váš metabolismus a pomohou vám hubnout

metabolismus

Už jste přemysleli o tom jak zrychlit svůj metabolismus? Správná funkce metabolismu je pro hubnutí naprosto klíčová. Pokud váš metabolismus stávkuje, neběží na plné obrátky a odmítá s vámi spolupracovat, pak je zde vysoké riziko, že veškerá vaše snaha o redukci hmotnosti přijde úplně vniveč.

Zatímco někomu metabolismus pracuje jako splašený, jiný se potýká s jeho zpomalenou funkcí – a pokud je tohle i váš případ, pak je náš dnešní článek určený právě vám.

V následujících řádcích vám předhodíme hned několik potravin, které mají tendence funkci metabolismu zrychlovat a tím pádem podporovat hubnutí. Zařaďte je do svého jídelníčku a zvyšte tak své šance, že se vám podaří zbavit nechtěných kilogramů a dosáhnout tak vytoužené postavy.

Losos

Ačkoli se losos řadí mezi tučné ryby, obsahuje v sobě vzácnou dokosahexaenovou kyselinu, která šikovným způsobem likviduje tukové buňky – ve skutečnosti zastavuje jejich vznik. V lososovi mimo to najdete i spoustu bílkovin, které mají pozitivní vliv na růst svalů, o kterých je známo, že i v klidovém režimu spalují daleko více kalorií nežli tuková tkáň.

Kapusta

Ještě než nad touto zelenou listovou zeleninou začnete znechuceně ohrnovat nos, měli byste vědět, že kapusta v sobě obsahuje spoustu bílkovin a vlákniny, které dokážou zamezit prudkému vzestupu hladiny cukru v krvi. Kromě toho v sobě kapusta obsahuje i hodně vitamínů a minerálů, takže je určitě vhodná do zdravého jídelníčku.

Zázvor

V tradiční čínské medicíně je o zázvoru řada zmínek, především pak ve spojitosti s hřejivými vlastnostmi. Zázvor je typický svou ostrou chutí, která zvyšuje rychlost látkové přeměny, díky čemu se pak tělo snaží uskladněný tuk využít jako vlastní zdroj energie – to má za následek kýžené zrychlení funkce metabolismu.

Maliny

Věřili byste tomu, že i maliny patří na seznam potravin, které dokážou zrychlit metabolismus? Obecně je známo o jejich příznivých účincích na hubnutí. Možná to nevíte, ale maliny v sobě obsahují ketony, což jsou velmi důležité látky napomáhající tělu při budování svalové hmoty. Když tělo buduje svalovou hmotu, zároveň spaluje více tuků – a to je přesně ten efekt, kterého chcete dosáhnout.

Amarant

Další potravinou povzbuzující funkci metabolismu je amarant neboli laskavec. Amarant v sobě obsahuje spoustu minerálních látek a vitamínů, pyšní se lehce sladkou až oříškovou chutí a zároveň jsou mu připisovány i protirakovinotvorné, antivirové a antioxidační účinky.  Stále ještě váháte, jestli tuto často opomíjenou nepravou obilovinu zařadit či nezařadit do vašeho jídelníčku?

Chilli papričky

Co by to bylo za seznam potravin, které pomáhají zvýšit funkci metabolismu, pokud by na něm chyběly chilli papričky, o kterých je známo, že v sobě obsahují kapsaicin. Právě kapsaicin může za jejich pálivou chuť a zároveň způsobuje vnitřní zahřátí těla, díky čemuž dochází ke zrychlení metabolismu a spalování tuků.