Před lety se u nás rozmohla workout hřiště a jsou na mnoha místech naší republiky. Provozuje se na nich sportovní aktivita využívající pouze vlastní váhu, začít s ní může opravdu každý.

Workout hřiště jsou určená i pro úplné začátečníky.

Už jste přemýšleli nad tím, že byste si chtěli protáhnout svaly? Udělat něco pro zdraví, zbavit se přebytečných kil a zpevnit tělo. Nemáte několik set korun z měsíčního rozpočtu na posilovnu? Nebo vás prostě jen neláká, potit se v uzavřených prostorách.

workout hřiště

Právě vás by mohl zajímat workout. Tato sportovní aktivita využívá pouze tělo jako zátěž. Kliky, dřepy a sedy jsou základní cviky, které zvládne opravdu každý. Na zpevnění a posilnění těla jsou naprosto ideální.

Pojistka proti zranění je vaše tělo.

Jedna z věcí, která odlišuje workout od posilovny, je to, že je blíže přirozenému pohybu. V posilovně se může stát, že vahou nadměrně zatěžujete jednu partii, po tréninku můžete cítit bolesti kloubů. Rozdíl při cvičení na hrazdách je v tom, že zapojujete mnohem více svalů zároveň. A vaše tělo vás prostě dál nepustí, nemůže proto tolik přetížit jednu partii.

Trpíte bolesti kloubů ze zvedání činek?

Nechtějte všechno hned.

Zranění se samozřejmě nevyhnete nikde. Opatrnost je i zde na místě. Na složitější cviky se nedostanete, dokud vaše tělo dostatečně nezesílí. Důležitá je správná technika a na začátku stačí i jedno opakování. Na prvním tréninku budete těžko dělat takové cviky jako vaši kolegové, které jste shlédli na internetu. Na to si chvíli budete muset počkat, důležité je začít a postupovat po malých krůčcích.

5 pokročilejších cviků:

  • klasický shyb
  • dipy
  • dřep na jedné noze
  • bicepsový shyb
  • klik na jedné ruce
fitness workout

Brzo se seznámíte se spoustou zajímavých lidí, kteří vám rádi poradí. A není nic lepšího, než cvičit na čerstvém vzduchu. 

Pokud chcete své úsilí podpořit vhodnou regenerací, podívejte se na doplňky stravy. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak se vypořádat s pracovním stresem a napětím?

Pá Lis 22 , 2019
Jak se vypořádat s pracovním stresem a napětím? Ať se jedná o práci prováděnou v kancelářských prostorách či v průmyslových halách, všude se najdou lidé, […]
pracovní stres