Kdo se někdy snažil zhubnout, ten nám jistě potvrdí, že to vždy není tak úplně jednoduché. Tuk, který se na našem těle shromažďoval třeba i několik let, zkrátka nezmizí na lusknutí prstu a my se ho nezbavíme jen tak přes noc – i když by to samozřejmě bylo super.

Na cestě za vytouženou váhou a vysněnou postavou si ale můžeme dopomoci například potravinami, které urychlují funkci metabolismu, pomoci nám také může i nejrůznější koření a bylinky, na které se společně v dnešním článku zaměříme.

Obyčejní pomocníci, kteří vám pomohou zhubnout

V jednom z našich článků jsme vám již doporučovali potraviny, které urychlují metabolismus a tím pádem podporují proces spalování nežádoucích tuků. I v dnešním článku pro vás máme užitečné spalovače a urychlovače, díky kterým bude vaše snaha zbavit se nežádoucích kilogramů o něco jednodušší. Na které bylinky a koření se tedy můžete spolehnout?

Objevte moc kopřivy

Když se řekne kopřiva, většina z nás se nepříjemně ošije, protože snad každá z nás má zkušenost s tím, že se o tuto rostlinku popálila. O kopřivě byste kromě toho, že patří mezi žahavé rostliny, měli vědět také to, že v sobě obsahuje celou řadu důležitých vitamínů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů.

Díky tomu pozitivně působí na náš trávicí systém a zároveň dokáže nakopnout línější metabolismus. Kopřiva je také hodně doporučována při odtučňovacích kúrách.

Nebojte se skořice

O spojitosti skořice a hubnutí jste se už možná někde dočetli, ale ještě nikdy jste se na tohle koření v rámci redukce hmotnosti nespolehli. Skořice je velice aromatické koření, které má úctyhodně dlouhou tradici. Věděli jste, že skořice má vliv na hladinu cukru v krvi?

Pro vás možná překvapujícím faktem bude skutečnost, že nám tohle koření může dodat energii a zároveň funguje jako prevence proti vzniku cukrovky 2 typu. Mezi další přednosti skořice pak patří pomoc při vstřebávání důležitých živin a zároveň – a co je pro vás možná to nejpodstatnější – skořice zabraňuje ukládání tukových zásob.

Zamilujte se do kmínu

Kmín většina z nás považuje za naprosto obyčejné koření, které si spojujeme například s vařenými bramborami. Jen málokterá z nás ale tuší, že kmín urychluje spalování tuků.

Tuto skutečnost potvrdily i některé studie, které jasně poukázaly na pozitivní přínos kmínu při redukci hmotnosti. Kromě této pomoci dále musíme zmínit, že kmín detoxikuje játra a zároveň zabraňuje zadržování tekutin v těle. Aby toho na tohle na první pohled obyčejné koření nebylo málo, musíme mu připsat zásluhy i při redukci vysokého cholesterolu a normalizování krevního tlaku.

Kmín můžete přidávat nejen do nejrůznějších jídel, ale dá se z něho připravit i čaj – ten připravíte velice jednoduše, stačí totiž několik semínek kmínu zalít vroucí vodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Trápí vás tuk v podpaží? S těmito cviky ho hravě zlikvidujete!

So Dub 20 , 2019
Nadbytečný tuk v podpaží, který se vykukuje zpoza stran podprsenky rozhodně není nic, na co bychom my ženy mohly být pyšné. Faldíky přetékající přes okraj […]
tuk v podpaží