Začněte konečně hubnout zdravě. Víme jak na to!

hubnutí zdravě

Jak zhubnout zdravě? Víte jak na to? Snad každá žena se alespoň jedenkrát za život snažila zhubnout. I vy určitě máte za sebou minimálně jeden pokus shodit nějaké to kilo navíc.

Jistě se shodneme na tom, že když už se snažíme zhubnout, chceme, aby naše snaha vydržela co možná nejdéle – v ideálním případě už navždy. Nejrůznější diety a další hubnoucí přešlapy vám ale udržitelný a dlouhodobý efekt nezaručí.

Naštěstí známe recept na zdravé hubnutí, které funguje a především přináší dlouhotrvající výsledky, jež si při troše snahy můžete udržet už napořád. Chcete se o zdravém hubnutí dozvědět něco více? V tom případě si určitě nenechte ujít následující řádky!

Tip první: nespoléhejte se na diety

Už jste někdy vyzkoušeli některou z mnoha diet, kterých existuje nepřeberné množství? Jasně, která žena by na svém triku neměla alespoň jeden pokus s dietou, který ale pravděpodobně nevyšel zrovna tak, jak byste si přáli.

Pokud chcete zhubnout zdravě a především tak, aby se vám ztracená kila nevrátila i s několika kamarády navíc, pak se na nejrůznější diety vyprdněte. Díky dietě možná během pár měsíců skutečně zhubnete, ale jakmile ji přestanete dodržovat, ztracená kila se vrátí společně s několika úroky navíc. A to určitě nechcete, nebo snad jo?

Tip druhý: nekombinujte příliš mnoho postupů

Tak schválně, milé dámy, ruku na srdce a upřímně přiznejte, která z vás už někdy dala na doporučení nějaké kamarádky, sousedky nebo kolegyně z práce, která vám vtloukala klíny do hlavy, že zrovna tenhle postup u ní zabral a podařilo se jí díky němu zhubnout tolik nechtěná kila?

Tohle je bohužel poměrně častý nešvar. Jakmile nám někdo v našem okolí řekne, že se mu za pomoci toho či onoho podařilo zhubnout, snažíme se jeho snahu napodobit a chybujeme právě v tom, že různorodé postupy vzájemně kombinujeme ve snaze dosáhnout co možná nejrychlejšího a zároveň nejlepšího výsledku.

Takhle to ale bohužel nefunguje a vy si nevhodnou kombinací nejrůznějších technik můžete akorát tak uškodit.

Tip třetí: přestaňte jíst podle hodinek

Možná jste se někde dočetli, že byste při snaze zhubnout měl jíst co každé tři hodiny, ať už máte nebo nemáte pocit hladu. Další doporučení zase hlásilo, že jíst po 17 hodině večer je naprostá troufalost. Pokud i vy jíte podle hodinek, pak vězte, že s tímto postupem se vám nepodaří zhubnout trvale.

Každá z nás je úplně jiná a tím pádem na každou nás při hubnutí platí něco trochu jiného. Zatímco některé ženy potřebují jíst častěji, jiné si bohatě vystačí třeba se třemi jídly za den – především pak ženy s pomalým spalováním nemusí mít hlad co každé tři hodiny, jak se často v mnoha příručkách a článcích doporučuje.

Přestaňte tedy poslouchat hodinky a raději se naučte naslouchat svému tělu, které je při hubnutí tím nejlepším ukazatelem.